ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 176 759

NAPIŠTE NÁM

info@profi-terasy.cz

WPC Terasy

WPC Terasy

Wood-plastic-composit je všeobecný název pro venkovní compozitní terasy, které není nutné ošetřovat olejem nebo jiným způsobem proti klimatickým vlivům. Jedná se o mechanicky a chemicky odolnou směs s nízkou absorbcí vody, odolnou proti plísním a dřevokazným houbám.

Kvalitu WPC terasových profilů určuje zásadním způsobem směs polymeru a dřevité drtě. Jednoznačný poměr dřeva a plastu, který by platil pro všechny směsi nelze určit.

Kvalitní terasy s dlouhou životností pocházejí od výrobců s dlouhou výrobní tradicí, které mají své materiály odzkoušené několikaletými realizacemi a vlastním dlouholetým vývojem osvědčené směsi.

179-500x520

WPC – originální vlastnosti

  • WPC terasa nezapíchne třísku do chodidla
  • Odolává změnám klimatických podmínek
  • Barvy si udržují svůj odstín
  • Bezpečnost zvýšená díky skrytým spojům

WPC výrobní směsi

HDPE

Vysokohustotní (tvrzený) polyethylen, je to hořlavý materiál, vykazuje omezenou chemickou odolnost a vyznačuje se nižší tvrdostí.  Proto se z HDPE vyrábí převážně plné terasové profily. Odlehčený dutý profil vyrobený z HDPE materiálu se může v nejvíce zátěžových okrajových místech terasy, stejně jako v místě úchytných spojů, po určité době drolit nebo lámat.

Zvláště, když směs neobsahuje kvalitní pojiva a má vysoké procento dřevité složky. HDPE dutý profil může změnou teplotních podmínek popraskat a rozdrobit se.

PPE

Polypropylen, hořlavý materiál s nižší chemickou odolností, má nejnižší tvrdost. Je nejméně vhodným materiálem na výrobu terasových WPC profilů.

PVC

Obtížně se zapaluje, má samozhášecí schopnosti, vysokou stálost materiálu, tvrdost, chemickou odolnost a mechanickou pevnost. Tyto vlastnosti PVC se proto s výhodou používají ve stavebnictví (plastová okna, okenní rolety, podlahové krytiny, opláštění kabelů, okapové roury apod.). Pro vysokou tvrdost a pevnost se nejlépe hodí k výrobě dutých WPC profilů na terasy.

PVC se velmi dobře mísí s barvivy a umožňuje tak neomezené barevné kombinace. PVC do exteriérových tvrdých teras neobsahuje změkčovadla ftaláty, které jsou potřebné pro některé měkké interiérové podlahy.

Moderní PVC používá bezolovnaté stabilizátory CaZn.

Se všemi uvedenými látkami je možné bezpečně nakládat v řízených programech o odpadech (materiálová recyklace, zpětné získávání energie).

WPC Terasy - Záruka kvality

DUTÝ – odlehčený profil

Podstatnou výhodou dutého profilu je materiálová nenáročnost, nižší přepravní a recyklační náklady. Pro jednoduchou manipulaci, a nižší hmotnost  je vhodný pro terasy v patře a na střechy.

Právě pro WPC dutý profil platí úsloví „Není profil jako profil“. Při porovnávání odlehčených profilů na terasy je důležité porovnávat materiálové složení, použitý plast a také daného výrobce. Obecně platí, že vyšší procento dřevité složky v kombinaci s měkčím plastem (HDPE) snižuje celkovou tvrdost a tedy kvalitu terasy.

MASIVNÍ – plný profil

Masivní terasový profil je pevný, má vyšší hmotnost, díky které se nemusí kotvit k podkladu. Masivní profil je možné pokládat různými směry, bez problémů může být vyřezán do oblých tvarů kolem bazénů. Manipulace s masivním profilem je náročnější.

Každý zákazník chce mít důvěru, že chodí po takovém WPC materiálu, jehož složení mu výrobce garantuje. Chce mít důvěru, že se mu terasa nerozpadne a bude mít stále barevný odstín. Výrobce je zárukou, použití zdravotní nezávadnosti pro pobyt osob a hlavně dětí na terase a odpovídá předepsaným evropským normám.

Zároveň je výrobce zárukou, že dodržuje všechny předepsané výrobní normy, ekologické předpisy výroby a používá suroviny od stejných výrobců.

Materiály, které nesplňují všechny předepsané normy, ať již materiálu nebo výroby, pocházejí většinou z oblastí některých východních států.

Záruka WPC materiálů na stavbu teras závisí na kvalitě použitého plastu, pojivových příměsí a procentuálním poměru jednotlivých komponent. Standardem je 25.letá záruka, která zahrnuje poškození WPC profilů dřevokaznou plísní, houbami a rzí. Povrchové napadení biologickým škůdcem se dá ve většině případů velmi dobře odstranit, viz údržba. Silvadec a BambooGard poskytují záruku až 25 let proti napadení dřevokazným škůdcem, plísní nebo rzí.

Máte zájem o krásnou terasu? Kontaktujte nás