ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 176 759

NAPIŠTE NÁM

info@profi-terasy.cz

Dřevěné terasy

Tradiční dřevěné terasy

Thermowood, evropský modřín, sibiřský modřín, borovice a další tradiční terasové dřeviny jsou nabídkou pro milovníky terasové klasiky a ctitele ryze přírodních terasových materiálů.

My jsme se v nabídce dřevěných teras zaměřili především na „sibiřský modřín“, který nás velmi oslovuje pro svůj charakteristický lesk a pro charakteristickou stříbrnou šedou. Zajistili jsme si dodavatele, který nám ručí za vysokou kvalitu VEH TOP. Prkna s menší sukovostí tak nabízí větší pohledový komfort a ve spojení s tím i vyšší kvalitu.

Přírodní materiál je „živý“ materiál a jako takový potřebuje chránit. Pokud jsme srozuměni s šedou patinou, která se tvoří na povrchu dřevěné terasy vlivem klimatických podmínek, pak prakticky nemáme pár let s dřevěnou terasou žádnou práci. Musíme však počítat, že se v dřevěném povrchu tvoří postupně mikrotrhlinky, které se zvětšují a jsou základem pro pozdější tvorbu třísek a odlomků.

terasa2-1 (1)

Pokud chceme, aby měla terasa stále vzhled jako bezprostředně po montáži, musíme ji natírat terasovým olejem. Avšak ani terasový olej nezabrání přírodnímu procesu tvorby trhlin. Olejem napuštěné dřevěné třísky pak mohou způsobit nepříjemná poranění bosého chodidla.

Terasový olej dřevěnou terasu vybarví a zvýrazní přírodní „prožíhání“ prken. Zbarvení dřevěné terasy odpovídá přírodní originalitě každého prkna.

S výběrem vhodného terasového oleje Vám rádi poradíme.

Terasy z exotických dřevin

Pokud si vyberete terasu z exotické dřeviny, nabídneme Vám materiály od renomovaných dodavatelů, kteří nám garantují původ exotické dřeviny a její pravost. Můžete si vybrat od Bankirai po IPE.

RHOMBUS – FASÁDNÍ LIŠTY

Fasádní lišty dodáváme stejně jako terasová prkna ze sibiřského modřínu v kvalitě VEH TOP s nižším podílem suků.

RHOMBUS – průřezy profilů

Terasy z exotických dřevin

Ne každého zájemce o venkovní terasu osloví moderní kompozitní materiály. V naší nabídce dodáváme a montujeme dřevěné terasy z nejvíce poptávaných exotických dřevin.

Západní Červený cedr

Západní Červený cedr pochází z oblasti Britské Kolumbie a je jednou z nejstabilnějších a nejtrvanlivějších dřevin. Dřevo se nekroutí, neobsahuje příměsi barviv a pryskyřice. Má dobrou snášenlivost pro různé druhy ochranných nátěrů.

provedení rozměr kotvení
26 x 140 x 3000 – 6100 mm kotvení šrouby

Massaranduba

Massaranduba je velice tvrdá a těžká dřevina, přesto se tvrdým dřevinám jako je např. Ipe nevyrovná. Pro dřevo Massaranduba je typické vysoké vnitřní pnutí, z toho plynoucí kroutivost a tvorba prasklin. Kroutivost je typická zejména v koncích palubek. Oproti tomu výhodou massaranduby je minimální vyplavování barviva.

Pro uvedené vlastnosti má nižší cenu než ostatní exotické dřeviny a je ekonomicky výhodnějším řešením při volbě dřevěných terasových povrchů.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Merbau

Merbau je původem z Indonésie. Patří mezi nejkvalitnější dřeviny světa a svými užitnými vlastnostmi převyšuje vlastnosti ostatních tropických dřevin. Merbau má podstatně nižší kroutivost, tangenciální sesychání, podstatně vyšší stabilitu a to při srovnatelné životnosti.

K minusu patří vysoký obsah olejnatých pryskyřic, které se vyplavují ve formě hnědé téměř „kávovinové“ tekutině. Tím dochází ke změně původní barvy do šedo stříbrné. Merbau je proto nutné k uchování barvy vždy ošetřit nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Bangkirai

Patří také mezi nejtvrdší dřeviny a je typická pro masivní exteriérové podlahy. Pro svoji tvrdost a odolnost se používá pro stavbu zátěžových konstrukcí, jako jsou mosty, střešní konstrukce, konstrukce mol a marin, železniční pražce. Kmeny stromů bangkirai dosahují výšky 50 m s průměrem 120 a více cm.

Bangkirai nabízíme v nejlepší kvalitě – bangkirai světlý select. Pro tento druh jsou typické minimální rozdíly, materiál je předsušený na cca 18% vlhkosti a není zkroucený. Tento kvalitní bangkirai se často zaměňuje s jinou levnější bangkirai dřevinou, kterých je asi 50 druhů. Pro laika je tak téměř nemožné identifikovat, zda se jedná skutečně o dřevinu, kterou si objednává.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Ipe

Ipe, neboli Brazilský ořech, patří k nejkvalitnějším dřevěným terasovým povrchům. Dřevo má výrazné letokruhy a zajímavou dekorativní strukturu.

Jeho vlastnosti vychází z extrémně vysoké hustoty 1 300 kg/m3. Díky této hodnotě je maximálně odolný proti hmyzu, termitům, plísním, kyselinám a hnilobě. Vyznačuje se širokou paletou barev od čokoládové hnědé, načervenalé, až po fialově nazelenalou. Vyplavování přírodního barviva je minimální. Jako ostatní dřeviny však postupem času přechází do stříbro šedé a pro uchování bbarvy je potřeba ochrana nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Sibiřský modřín se vyznačuje extrémně vysokým obsahem pryskyřice a hustoty dřeva. Sibiřský modřín je nejtěžší jehličnatou dřevinou a díky tomu má přirozenou odolnost proti klimatickým vlivům. Terasy ze sibiřského modřínu jsou pro svoji odolnost dobře stabilní v různých klimatických vlivech.

provedení rozměr kotvení
Hladký profil 24 x 140 x 3000 – 5000 mm kotvení šrouby
Hladký profil 24 x 143 x 3000 – 5000 mm kotvení šrouby

Sibiřský modřín nabízí z jehličnatých dřevin optimální vlastnosti pro venkovní terasy. I když se poměr použití bezúdržbových terasových materiálů a přírodních dřevin zmenšuje, stále je Sibiřský modřín nejčastější volba při požadavku „nemusí to být navěky“, ale aspoň „nějaký rok“, aby terasa vydržela. A pro Sibiřský modřín platí rčení „výhodný poměr kvality a ceny“ stoprocentně.

V kvalitě VEH TOP vykazuje prkno Sibiřského modřínu méně suků. Poměr složky A (bez suků)/ složce B se suky je procentuálně větší než poměr u standardně uváděné a běžně dostupné normy A/B.

Nabídka rozměrů a dekorů

ROZMĚRY a DEKORY – SIBIŘSKÝ MODŘÍN – kvalita VEH TOP

Dřevina Provedení-terasové prkno Rozměr
Sibiřský modřín SM hladká/hladká nebo jemná/jemná nebo hrubá/hrubá 27 x 143 mm
Sibiřský modřín SM jemná/jemná nebo hladká/hladká 24 x 143 mm
Sibiřský modřín SM jemná/jemná 22 x 120 mm
Sibiřský modřín SM jemná/hrubá 45 x 143 mm
Dřevina Provedení-podkladní hranol Rozměr
Sibiřský modřín SM podkladní hranol 45 x 70 mm
Sibiřský modřín SM podkladní hranol 40 x 70 mm
Sibiřský modřín SM podkladní hranol 90 x 90 mm

Máte zájem o krásnou terasu? Kontaktujte nás