ZAVOLEJTE NÁM

+420 777 176 759

NAPIŠTE NÁM

info@profi-terasy.cz

Naše služby

Pořizujete TERASU? Myslete i na PERGOLU a získejte nový obytný prostor

Pořizujete TERASU? Myslete i na PERGOLU a získejte nový obytný prostor

Terasy jsou již prakticky neoddělitelnou součástí domova, ať tvoří volný prostor na zahradě nebo přirozenou součást obytné jednotky. Venkovní terasy znamenají kontakt s přírodou a rychle dostupný odpočinek v prostředí domova během období příjemných venkovních teplot.

Obrázek: WPC materiál nepotřebuje ochranný nátěr. Zdroj: SUN SYSTEM

MINIMÁLNÍ ÚDRŽBA WPC

Ideálním terasovým materiálem s minimální údržbou jsou stále více poptávané WPC dřevo-plastové terasy BambooGard jsou vyrobeny ze směsového materiálu bambusové drtě a polymeru, díky kterému získávají požadované vlastnosti eliminující vlastnosti dřeva, jako jsou tvorba třísek, zešednutí barevného odstínu, nebo zkroucení terasových prken.

Minimální údržba, zachování barvy a tvaru jsou největší přednosti WPC teras. Dřevo-plastové terasy odolávají jakýmkoli změnám počasí, vysokým a nízkým teplotám, UV záření, kyselým dešťům, chlorové vodě, a co je podstatné – netvoří žádné třísky. Proto jsou bezpečné pro chůzi naboso i pro dětské hrátky. Moderní WPC materiál tak myslí na všechny, kteří nemají čas se o terasu pravidelně starat, chtějí terasu funkční, bezpečnou a vzhledově příjemnou.

Obrázek: WPC nabízí i prožíhané přírodní dekory. Zdroj: PROFI TERASY

TERASA A ZASTŘEŠENÍ 

Benefit, který WPC terasa představuje, je určitě dobré prodloužit na více dní než jen v letním období. Zakrytí terasy pergolou je proto ideální řešení, abychom si dopřáli odpočinek na terase i za deště a chladných dní.

Pergola je velmi praktický doplněk zahrady. Esteticky doplní architekturu domu a vytváří ideální prostor soukromého zázemí.

Různá řešení a konstrukce pergol, ať již volně stojících v zahradě nebo napojeny na dům, poskytnou zcela novou prostorovou dimenzi. Trh je v nabídce velmi vstřícný a nabízí mnoho skvělých řešení nejen podle představ, ale i možností.

Materiálový výběr pergol je opravdu široký. Od přírodních dřevěných po moderní lehké jednoduché i víceúčelové kovové konstrukce. Pořízení pergoly proto není žádnou stavební starostí. Ve spojení s montáží terasy naopak ušetří náklady a dodatečné vícepráce.

PERGOLY ZE DŘEVA

Klasická dřevěná konstrukce je výrazem venkovského stylu. Dřevo zútulní konstrukčně jednoduché moderní stavby. Společně s dřevitým dekorem terasy poskytne studeným barvám teplou atmosféru.

Venkovský styl dřevěné konstrukce zvýrazní popínavé květiny, zastřešení rolovacími roletami nebo střešní výplně. Zastřešení zajistí ochranu před deštěm i větrem.

Dřevěné pergole je dobré poskytnout řádnou péči a starost. Alespoň jednou v roce ji ošetřit ochranným nátěrem. Můžeme ji také nechat bez údržby, pak vlivem počasí ztratí původní barvu a získá šedavou patinu. I tak zůstávají přirozené vlastnosti měkkosti dřeva stále viditelné.

Obrázek: Dřevěná pergola jako výraz venkovského stylu. Zdroj: SUN SYSTEM

HLINÍKOVÉ PERGOLY A JEJICH VÝHODA

Oproti tomu terasa s hliníkovou pergolou je velmi praktické, elegantní a pohodlné řešení. Jako nový architektonický doplněk i osvěžením celé stavby.

Hliníková pergola má s WPC terasovým materiálem mnoho společného a poskytuje celou řadu výhod. Stejně jako WPC terasový materiál odolává každému počasí, změnám teplot, vlhku i horku a také se nemusí natírat či jinak ošetřovat. Pro čištění se používá běžně dostupný přípravek na hliník, popř. stačí voda a trochu saponátu.

Hliníková konstrukce je pro klidný odpočinek ideální volba. Hliník prakticky nestárne a ponechává si dlouho stále atraktivní a inovativní vzhled.

Obrázek: Hliníková pergola elegantně doplní stavbu domu. Zdroj: SUN SYSTEM

Široká barevná nabídka hliníkového materiálu umožňuje harmonicky sladit barvu pergoly s barvou terasy. Společně si udrží vzhled po několik desetiletí. S trochou nadsázky je možné říci, že WPC terasu zastřešené hliníkovou pergolou si budou užívat i dvě generace.

Další výhodou hliníkových pergol je široká nabídka typizovaných konstrukcí a možnosti kombinace různých rozměrů. Tím se hliníkové pergoly velmi lehce přizpůsobují konstrukčnímu požadavku nebo stavební situaci oproti dřevěným pergolám.

Hitem poslední doby jsou moderní bioklimatické (lamelové) pergoly. Není to pouze hit, je to velmi inteligentní zakrývací systém, který pomocí senzorů reaguje na vítr a déšť a následně prostor pergoly uzavře. Přes dálkový ovladač si majitel nastavuje a reguluje rozsah zastínění. Využití moderní techniky tak zajišťuje v prostoru pergoly stále příjemné klima

Obrázek: Bioklimatická pergola, inteligentní a nadčasové řešení. Zdroj: SUN SYSTEM

PERGOLA A VÍCE OBYTNÉHO PROSTORU

Pergola s posuvným zasklením nabízí největší využití. Je to ideální řešení pro rozšíření obytné plochy a vytvoření celoročně využívaného nového prostoru. Záleží už jen na uživateli, jakým nábytkem uzavřenou terasu vybaví.

Obrázek: Pergola s posuvným zasklením pro nový obytný prostor. Zdroj: SUN SYSTEM

Výhodou souběžné výstavby terasy a pergoly jsou nezanedbatelné nižší pořizovací náklady. Zajištění stavby v jednom realizačním termínu a plynulá návaznost prací jsou určitě výhody, které uníží zajišťovací starosti.

Při plánování terasy se opravdu vyplatí myslet na víc než jen na letní období a pořídit si společně s terasou zároveň i vhodné pergolové zastřešení.

A spojení WPC terasového materiálu BambooGard s hliníkovou pergolou je skutečně kompletní bezúdržbové řešení pro pohodu a odpočinek.